O MNE

Milujem písanie, malé poctivé podnikanie a hory. Som tak trochu introvert a minimalista, ochranca prírody a všetkého živého. Ak netušíš ako ma osloviť, skús Margot. 🙂 Vyštudovala som žurnalistiku, ale píšem texty od výmyslu sveta viac pre firmy ako do novín a časopisov. Vždy keď je trošku času (alebo ma kopne múza), sadnem na zadok a napíšem aj niečo pre seba. Presne na svoje osemnáste narodeniny som založila malý internetový obchod ZeroDC.sk, ktorý fičí dodnes. A za tie roky sa k nemu pridalo niekoľko ďalších biznisov.

 

Mareka som spoznala, keď mi bolo sedemnásť. Trošku mi to nabúralo môj (dovtedy) čisto psíčkarský svet, ale s tým chalanom som mala a aj stále mám pocit, že dokážem všetko, čo len budem chcieť. Presne o rok na to sme zakladali náš prvý internetový obchod. Ja som toho vedela veľa o psoch, on je IT-čkar a bolo to. Čakal nás posledný rok na gymply, maturita a do toho internetová stránka na ktorej pribúdali zákazníci, chodili objednávky a my sme vďaka tomu trávili prestávky v škole s telefónom na uchu, či noci kódením e-shopu a čítaním zákonov.

K podnikaniu sme prišli ako slepá hus k zrnu, a už sme pri ňom zostali.

Tak nejako nám v tom neistom svete bolo dobre. A hoci prvé roky biznis bral viac času ako dával peňazí, vytrvali sme. Naučili sa. Zlepšili. A rozhodli sa, že toho chceme viac.

Kvôli vysokej škole sme sa spolu nasťahovali do toho najmenšieho bratislavského bytu. A popri skúšaní spoločného života sme rozbehli ďalšiu firmu. Tentokrát informatickú.

 

 

TAKÝ MALÝ TIMELINE:
►►► v roku 2012 (presne na moje osemnáste narodky) vznikol internetový obchod ZeroDC.sk. Bola to moja cesta k malému podnikaniu, fér reklame a poctivým textom. Musela som prácu na ňom skĺbiť s gymplom a neskôr vysokou školou. Naučil ma veľmi veľa a aj stále učí. Srdcovka <3
►►► v roku 2017 som napísala eBook Biznis popri škole. Čoraz viac mladých ľudí začal zaujímať postup, ako vytvoriť z ničoho fungujúci a taký akurátny e-shop. Ja som ten návod v rukách mala. Stačilo ho dať dokopy.
►►► v roku 2018 som začala oficiálne písať pre firmy. O čomkoľvek – sharingu áut, led svetlách, tortách, trampolínach, bylinkách, oblečení. Bolo to v období, keď som prestala chodiť do školy a písanie mi začalo neuveriteľne chýbať (dovtedy to boli skôr bokovky a záľuba). Vedela som, že bez toho nevydržím. Že milujem ten pocit byť aspoň malou súčasťou príbehu nejakej inej firmy.